Arctic Snow Star

Povaha Siberian husky

Povaha Siberian Husky:

Dle standardu FCI náleží k V. skupině: špicové a primitivní plemena. (primitivní=nešlechtěná)

Je to překrásné pracovní plemeno, které se řadí k podskupině severských tažných psů.

Mezi povahové rysy Siberian huskyho patří přátelství, temperament, inteligence, hravost a sebevědomí. Dokáže být svéhlavý, což komplikuje jeho výchovu.

Problémem je také jeho lovecká vášeň, je schopen lovit vše, co mu zkříží cestu od malých myšek až po slepice v sousedově zahrádce. Z tohoto důvodu se nedoporučuje ve volné přírodě pouštět huskyho z vodítka nebo postroje. Z vlastní zkušenosti vím, jak je náročné udržet huskyho na vodítku pokud nám zkříží cestu v horách srnka nebo zajíc.

Z těchto důvodů si také vysvětluji počet vyhrabaných jam na zahrádce hlavně v zimních měsících, kdy se snaží ulovit zazimované hlodavce.  I přes toto negativum, které se snažíme výchovou odstranit, je náš husky miláčkem a vyhledávanou společnicí celé naší rodiny.

Siberian husky je společenský pes, miluje život ve smečce, není rád sám. Není agresivní vůči ostatním psům. I přes přetrvávající názor některých lidí, že husky je hloupý, mám opačnou zkušenost, absolvovala jsem s mojí Ginny základní výcvik a pyšně mohu dodat, že patřila k těm šikovnějším. Během dne plní funkci canisterapeutického psa, od svého příchodu do naší rodiny dělá společnost mému manželovi upoutanému na invalidní vozík a je nutno dodat, že jsou správná dvojka.